X
منو 0
×
قوانین و مقررات

قوانین و مقررات سایپالند                  

قوانین و مقررات

کاربر ان عزیز لازم است جهت استفاده بهینه از خدمات سایپا لند کلیه موارد، قوانین و ملزومات سایپا لند را مطالعه و تایید نمایند کاربران گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات فروشگاه اینترنتی سایپا لند به دقت ملاحظه فرمایید.

ورود کاربران به سایپا لند هنگام استفاده از حساب کاربری خود،استفاده از طرح‏‌های تشویقی و سایر خدمات ارائه شده، به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات می باشد. توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین سایپا لند از سوی کاربر است.

مدت اعتبار توافق نامه

این توافق نامه از هنگامی که کاربر با آن موافقت می نماید تا زمانی که به یکی از دلایل قراردادی یا قانونی فسخ شود معتبر خواهد بود.

شرایط عضویت کاربر

در مورد اشخاص حقیقی، تنها اشخاص بالای 18 سال که مقیم ایران باشند می‌توانند به عضویت سایپا لند  درآمده و از خدمات آن استفاده نمایند. بدیهی است که تشخیص این موضوع بر اساس اعلام کاربر در زمان ثبت نام می‌باشد.

اشخاص حقوقی که در دفاتر ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده باشند نیز می‌توانند عضو این سایت شده و از خدمات سایت استفاده نمایند.

تعیین نام کاربری و رمز عبور

عضویت درسایپا لند  رایگان است. کاربر اینترنتی جهت فعالیت به عنوان خریدار در سایت، باید در زمان ثبت نام ، نام کاربری و رمز عبور برای خود انتخاب نماید. با انتخاب نام کاربری و رمز عبور و تایید آن توسط ادمین سایت، کاربر به عضویت سایت درآمده و مسئولیت کلیه امور انجام شده توسط وی در سایت، بعهده ایشان خواهد بود در غیر این صورت مجاز به استفاده از خدمات سایپا لند نبوده و هرگونه دسترسی یا استفاده غیر مجاز، به معنای تجاوز به حقوق سایپا لند بوده و قابلیت پیگرد قانونی خواهد داشت. کاربر موظف است شناسه کاربری و کلمه عبور خود را فقط در صفحاتی وارد کند که دارای آدرس سایپا لند دات کام (saipaland.com)  می‌باشند. بدیهی است در صورت وارد کردن اطلاعات در آدرس هایی بجز آدرس مذکور مسئولیت و عواقب از دست رفتن اطلاعات و یا سرقت اطلاعات با کاربر مورد نظر می‌باشد. هم چنین کاربر متعهد می شود تا رمز عبور مناسبی برای حساب کاربری خود تعیین نموده و به منظور حصول امنیت در دسترسی به حساب کاربری خود، شخصاً مسئولیت حفظ و نگهداری آن را به عهده گیرد. در صورت عدم اجرای تعهد، سایت در قبال آن مسئولیتی نخواهد داشت. درصورت نیاز به رمز عبور جدید، کاربر موظف می باشد تا همه معیارها و فرایندهای حفاظتی شرکت را برای احراز هویت طی نموده و در صورتی‌که نتواند هویت خود را اثبات نماید سایت این حق را برای خود محفوظ می دارد تا از دسترسی جزیی و یا کلی کاربر مربوطه، جلوگیری نماید.

لغو عضویت

 کاربر می تواند با مراجعه به بخش “تماس با ما”، درخواست لغو عضویت نماید. با لغو عضویت، کلیه‌ تعهدات قبلی بین سایت و کاربر تا تعیین تکلیف نهایی پابرجا خواهد بود وحتی پس از لغو عضویت طرفین نسبت به تعهداتی که پیش از آن در ازای تراکنش‌های ثبت‌شده متقبل شده‌‌اند مسئول خواهند بودسایپا لند اطلاعات کاربر را از پایگاه داده های خود خارج نمی‌کند. این کار به منظور نگهداری اطلاعات کاربری و تراکنش‌های مربوطه، انجام می‌شود.

- اگر در بعضی موارد به دلایل غیر ارادی و یا فورس ماژور دسترسی به سایت مقدور نباشد، با پذیرش این توافقنامه کاربر حق هیچگونه اعتراض و اقامه دعوی در خصوص قطع تماس احتمالی و همچنین زیانها و خسارات احتمالی وارده ناشی از موارد مذکور را نداشته و این حق را از خود سلب می نماید.

 طبق این توافق نامه سایپا لند تمامی پیام های کاربران را کنترل می کند و پیام هایی که شامل هرگونه اطلاعات تماس، لینک سایر وب سایتها، توهین و تمسخر باشد را حذف و یا ویرایش می نماید

در صورت معیوب بودن کالا در هنگام دریافت ، خریدار موظف است بلافاصله مراتب را به اطلاع سایپا لند برساند ، بدیهی است پس از گذشت 24ساعت از تحویل کالا یا 4 روز از تکمیل فرایند خرید ( پرداخت وجه ) کالا تایید شده و بدون ایراد تلقی شده و هیچگونه اعتراضی از سوی خریدار پذیرفته نخواهد بود ،

در صورت داشتن ایراد فنی

. پس از اعلام توسط خریدار، هماهنگی جهت استرداد کالا از سوی سایپا لند بر اساس نظر کارشناسان سایپا لند با خریدار انجام خواهد شد. همچنین بدیهی است مشتری باید کالا را به همان شکل که تحویل گرفته  عودت نماید. هرگونه تغییر یا دستکاری در محصولات ارسالی شرایط عودت را ملغی می کند و سایپا لند مسئولیتی بابت پیگیری موضوع نخواهد داشت.

خریدار در هنگام استرداد کالا موظف خواهد بود، فقط مطابق با روشی که از سوی سایپا لند به وی اعلام شده است نسبت به ارسال کالا اقدام نماید. در غیر این‌صورت هرگونه عواقب ناشی از اقدام خریدار بر عهده وی خواهد بود.

خریداران ملزم هستند در معاملاتی که در این سایت انجام می دهند الزامات این توافق نامه را مراعات نمایند و مندرجات این توافق نامه در تفسیر و تعبیر اختلافات طرفین ملاک عمل می باشد

قوانین عمومی

کلیه قوانین و ضوابط سایپا لند منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است.

در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌ها تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

سایپا لند حافظ کلیه اطلاعات شخصی کاربران می باشد و اطلاعات را صرفا جهت ایجاد یک فضای امن، راحت و مطمئن برای کاربر استفاده و جهت این اصل ممکن است با کاربر در تماس باشد.

حقوق و مالکیت سایت

دامنه «saipaland.com»، نام «سایپا لند»، لوگو، محصولات و خدمات درج شده در سایت، متعلق به سایپا لند  (سایپا لند) بوده و بدون کسب اجازه کتبی، هر گونه کپی برداری و استفاده از موارد فوق ممنوع خواهد بود. هم‌چنین تمام درخواست‏ها، توافقنامه‏ ها، اسناد، فرم‏ها، طرح سربرگ صفحات، اشکال گرافیکی در مالکیت سایپا لند بوده و بدون کسب اجازه کتبی کپی‌برداری از آن‌ها ممنوع است

 

شرایط عدم مسئولیت

 

سایت و ارکان آن به هیچ وجه، مسئول خسارات غیرقابل ‌پیش‌بینی، تبعی و عدم‌النفع در قبال کاربران نیست. مسئولیت سایپا لند ، گروه سایپا لند  و کارکنان آن محدود به خسارت‌های مستقیمی است که با اثبات تقصیر سایت برای کاربران یا اشخاص ثالث بوجود آمده است. در صورتی که اثبات شود ایجاد خسارت در نتیجه کوتاهی، تقصیر و یا نقض تعهدات قانونی یا قراردادی کاربر بوده، سایپا لند مسئول نخواهد بود. همچنین در صورتی که احراز گردد وقوع حالت فورس ماژور یا قوه قهریه باعث ایجاد خسارت گردیده است، سایپا لند و گروه آن هیچگونه مسئولیتی نخواهند داشت. بدیهی است در صورتی که کالا پس از استفاده و خارج از چارچوب تبیین شده دچار خسارت شود، مسئولیتی بر عهده سایپا لند  نخواهد بود.

با پذیرش این توافقنامه کاربران قبول می کنند سایپا لند و گروه آن هیچگونه مسئولیتی در خصوص ادعاها و مطالب گمراه کننده، نادرست، مضر و موهن مندرج در سایت که توسط کاربران منتشر شده باشد، ندارند. بدیهی است به محض اطلاع و رویت هر گونه اطلاعات غیر اخلاقی، غیرشرعی و ناهنجار، اطلاعات مذکور از سایت حذف خواهد شد

سایپا لند و ارکان ان هیچگونه مسئولیتی در برابر استفاده نادرست از قطعات ارسالی توسط اشخاص غیرمتخصص و تعمیرکاران غیر مجاز و ایراداتی  که توسط دیگر قطعات یدکی مرتبط با قطعات ارسالی توسط سایپا لند حادث میشود ندارد ومسئولیت ان بر عهده سایپا لند و زیر مجموعه ان نمی باشد .

عدم اسقاط حق

عدم تعقیب یا چشم‌پوشی سایت از نقض برخی تعهدات توسط کاربران به معنای اسقاط حق رسیدگی و تعقیب این تخلفات نیست و در آینده می‌توان این تخلفات را تحت تعقیب قانونی قرار داد. بنابراین، طرح ادعای مرور زمان از سوی کاربر به هیچ وجه قابل قبول نخواهد بود.

روش ها ارسال

بعد از انتخاب کالا و ثبت سفارش با دقت یکی از شیوه های ارسال را انتخاب کنید.

توجه: بعد از انتخاب روش ارسال و ثبت سفارش، امکان لغو یا تغییر سفارش و شیوه ارسال وجود ندارد. در صورت بروز چنین مشکلی، برای تغییرات احتمالی با قسمت پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

تبصره: در صورت مفقودی، شکستکی، خرابی و هرگونه خسارت وارده به کالای ارسال شده پس از تحویل کالا به خریدار, سایپا لند هیچ گونه مسئولیتی در قبال جبران خسارت مشتری نداشته و خسارت وارده تماما متوجه تحویل گیرنده خواهد بود

 

کاربران می توانند هر روزه از ساعت9 صبح الی 6 بعد از ظهر با قسمت پشتیبانی سایپا لند در تماس باشند.

روش های پرداخت

-درگاه پرداخت اینترنتی روی سایت

-کارت به کارت

پرداخت در محل بجز قطعات حجیم (مختص تهران ومناطق تحت پوشش سایپا لند )

امکان پرداخت در محل فقط مختص سفارشات تهران ومناطق تحت پوشش سایپا لند  میباشد.

توجه داشته باشید امکان پرداخت در محل برای قطعات حجیم و سنگین مثل سپر، کاپوت، گیربکس،موتور کامل و … وجود ندارد.

سئوال:هزینه بصورت آنلاین پرداخت شده و از حسابم کسرشده اما پرداخت از سوی سایپا لند تایید نشده است.

چه كار بايد كرد؟

ممکن است به دلیل اختلال در درگاه بانکی انتقال وجه ناقص باشد. در اینصورت وجه پرداخت شده بصورت خودکار طی ۷۲ ساعت کاری مجدد به حساب شما بر میگردد.

ارسال سفارشات ، پس از خرید کامل وپرداخت موفق انجام میشود. بدیهی است در صورت موفق نبودن پرداخت و کامل نشدن اطلاعات سفارش،قطعات برای مشتری ارسال نخواهد شد

به مشتریان محترم توصیه می‌شود جهت تسریع در پردازش سفارش، پرداخت خود را به صورت پرداخت اینترنتی انجام دهند.سفارشاتی که مـبلغ آن بیش از بیست میـلیون ریـال است، لازم است پیش از ارسال، از طـریق پرداخت اینترنتی تـسویه شـوند. سایپا لند این امکان را برای مشتریانی که تمایل دارند هزینه سفارش خود را هنگام دریافت کالا پرداخت کنند فراهم کرده است. در صورتی که آدرس تحویل سفارش مشتریان، تهران یا یکی از شهرهای تحت پوشش سایپا لند باشد، می توانید هزینه را هنگام تحویل گرفتن سفارش پرداخت کنید.

تضمین اصل بودن کالا فقط برای کالاهای قانونی و معتبر

اصالت کالاهای سایپا لند تضمین و تمامی آن ها با گارانتی اصلی و معتبر عرضه می شود. از آنجا که سایپا لند برای تامین برخی از کالاهای ارائه شده در وب سایت، تنها با شرکت های معتبر و واردکنندگان رسمی و قانونی همکاری می کند، مشتریان می توانند مطمئن باشند که کالاها دارای هولوگرام و برچسب معتبر هستند و از مجاری قانونی وارد کشور شده‌است.

قوانین در مورد تصویرکالا

با توجه به اینکهبعضی شرکت ها  شرکتهای تهیه و توزیع و بسته بندی کالا می باشد و با توجه به اینکه در زمانهای مختلف با تولیدکنندگان مختلف قرارداد دارند، لذا خریداران محترم، ملاک تصاویر شکل فیزیکی کالا می باشد و ممکن است از لحاظ ظاهر و بسته بندی در زمانهای مختلف متفاوت باشد. بنابراین خریدار حتما باید به برند و شکل فیزیکی کالا توجه نماید.

قوانین مغایرت واریز و قیمت

اگر درحین ثبت سفارش یا بعد از خرید کالا، بدلیل مشکلات سیستم یا خطای انسانی در فاکتور و پرداخت واریزی مشکلی از لحاظ قیمت و واریز نشدن حواله یا تعدد واریز به حساب صورت گرفته باشد، خریدار و فروشنده می بایست سریعاً اطلاع رسانی کرده و بعد از ۷۲ ساعت نسبت به تسویه یا عودت کالا اقدام کنند.

تغییرات قیمت محصولات                                                                                                                          

ما همواره در تلاشیم تا قیمت و موجودی تمام محصولات را بروز نگه داریم. با توجه به نوسانات قیمت و موجودی کالا در بازار و زمان‌بر بودن بروزرسانی محصولات، ممکن است قیمت روز برخی محصولات با آنچه در سایت ثبت شده یا سفارش ثبت کرده‌اید متفاوت باشد. لذا سایپا لند حق دارد تا در صورت تغییر قیمت، مابه التفاوت قیمت روز محصول را از شما تقاضا کند. در صورت افزایش قیمت و عدم تمایل مشتری برای پرداخت مابه‌التفاوت، سایپا لند حق دارد سفارش را کنسل کرده و وجه پرداختی مشتری را به صورت کامل عودت دهد. لازم به ذکر است که زمان بازگشت وجه، وابسته به فرآیند اداری داخلی مجموعه است و این فرآیند می تواند از ۱ تا ۷ روز کاری زمان ببرد. بازگشت وجه صرفا به همان شماره حساب و کارتی که با آن پرداخت کرده‌اید به صورت حواله پایا انجام خواهد شد

قوانین تعویض کالا

. درصورت وجود هرگونه ایراد کارخانه ای میتوانید محصول خودرا با رعایت حفظ سلامت فیزیکی به واحد فروش و هماهنگی و ارسال سایت بفرستید و محصول جایگزین را دریافت نمایید . خواهشمندیم در جهت ارائه خدمت بهتر به نکات زیر توجه فرمایید .

قوانین تعویض کالا

۱- تمامی هزینه های برگشت کالای معیوب از سوی خریدار و ارسال مجدد محصول بدون عیب رایگان می باشد.

۲-خریدار موظف است که محصول را به همان شکل که دریافت کرده است ، درصورت وجود ایراد باز پس بفرستد و ایجاد هرگونه تغییر در ظاهر محصول ، لوازم جانبی و جعبه دستگاه باطل کننده این قانون است. لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالای ارسالی، امکان استفاده از سرویس ضمانت تعویض قطعه را از بین خواهد برد.

۳- خریدار موظف است تا زمانی که مشکل بصورت کامل توسط کارشناسان بررسی گردد و نتایج آن به کاربر اعلام شود ، شکیبایی به عمل آورد.

۴- در بعضی موارد تعویض محصول ممکن است به طول بیانجامد ؛ چرا که محصولات معیوب به بخش کنترل کیفیت ارسال می شوند و بدیهی است که باید از طرف آنها تاییدیه کالا ارسال گردد تا بتوان برای خریدار محصول مجدد ارسال کرد.

۵-هزینه اولیه ارسال محصول معیوب توسط کاربر پرداخت میگردد و درصورت تایید وجود مشکل در کالا ، هزینه ارسال پرداخت شده از سوی کاربر ، به وی عودت می گردد.

 

شرایط عدم پذیرش کالای مرجوعی

کالا در صورت وجود هر گونه مواردی از جمله شکستگی، له شدن جعبه جنس، کثیف و روغنی شدن قطعه یا جعبه، استفاده نادرست از قطعه توسط تعمیرکار غیر متخصص پذیرفته نمی شود

هنگام خروج کالا از انبار سایپا لند از تمام زوایا از محصول عکس گرفته شده و تا 14 روز نگهداری می‌شوند. در صورت مغایرت کالای مرجوع شده با کالایی که برای شما ارسال شده است امکان عودت وجه به هیچ عنوان وجود ندارد.

 

 

حقوق خریدار

خریدار موظف است قبل از خرید کلیه مشخصات کالا را خوانده و طبق مشخصات ظاهری ، فنی و خواسته خود سفارش خود را بگذارد و سایپا لند هیچ وظیفه ای در مقابل جنس سفارشی اشتباه نداشته و پس گرفته نمی شود.

.مشتری میتواند سفارش خود را قبل ازخروج از انبارسایپا لند لغو کرده و مبلغ سفارش را بازپس گیرد

استرداد وجه

در صورت استرداد کالا یا لغو سفارش مبلغ مورد نظر طی ۲۴ ساعت الی ۴۸ ساعت بعد از کسر هزینه کارمزد بانک به حساب مشتری مسترد می گردد

 توجه

در صورتی که سفارشی برای مشتری ارسال شود و به علت عدم حضور وی در محل تحویل سفارش به واحد ارسال سایپا لند بازگشت گردد ، هزینه ارسال دوباره محصول از واحد ارسال به مقصد مشتری ، به عهده مشتری می‌باشد .

در صورتی که پرداخت سفارش از طریق اینترنتی پرداخت شده باشد، تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا، باید کارت شناسایی معتبر مانند کارت ملی همراه داشته باشد.

به مشتریان محترم توصیه می‌شود جهت تسریع در پردازش سفارش، پرداخت خود را به صورت اینترنتی انجام دهند.

 

هنگام ارسال محصول معیوب  خریدار موظف است تمامی اقلام دریافتی را اعم از : محافظ جعبه و تمامی متعلقات همراه ، فاکتور محصول ، درصورت وجود هدایای ارسالی و … را ارسال نماید .

جنس و صحت سلامت کالای ارسالی توسط واحد قسمت فنی سایپا لند قبل از ارسال تایید می گردد وهرگونه شکستگی و روندگی به عهده شرکت نمی باشد.

                                 

 

                                                                                               با تشکر پشتیبانی سایپالند